Strona główna
  Preferencyjne kredyty studenckie bankowe

Patrzysz na wypowiedzi wyszukane dla zapytania: Preferencyjne kredyty studenckie bankowe

Temat: Wymuszanie założenia konta.
Ze strony PKO BP, zakładka Studenci/Kredyty/Preferencyjny Kredyt Studencki:
"Miesięczna rata kredytu, po potrąceniu prowizji, przekazywana jest przelewem na rachunek bankowy wskazany przez kredytobiorcę i w terminie uzgodnionym z kredytobiorcą, nie później niż do 10 dnia każdego miesiąca za dany miesiąc" -> zwracam uwage na słowa: wskazany przez kredytobiorce.

To jest odpowiedz na mojego maila z PKO BP, tam również znajduje sie odpowiedz na Twoje pytanie:
"W odpowiedzi na Pana e-mail uprzejmie informujemy, że poszczególne transze preferencyjnego kredytu studenckiego mogą być wypłacane na wskazany przez Kredytobiorcę numer rachunku bankowego. Kredytobiorca musi być właścicielem rachunku i nie musi posiadać rachunku w PKO BP SA.

Zgodnie z aktualnie obowiązującą Taryfą prowizji i opłat bankowych PKO BP SA, za przekazanie transzy preferencyjnego kredytu studenckiego na rachunek w PKO BP SA prowizja wynosi 0,5% a na rachunki w innych Bankach 1%. Jeśli numer rachunku uległ zmianie wówczas do podpisanej umowy kredytowej sporządza się aneks.

Z Taryfą opłat i prowizji może się Pan zapoznać na stronie internetowej Banku pod adresem: http://www.pkobp.pl/index.php/id=autom_oppr/subid=auto_99/section=indy. " -> zwracam uwage na to ze kredytobiorca musi byc włascicielem rachunku i nie musi go posiadac w PKO BP.

Jesli nadal bedziesz miał problemy, odwołaj sie do Taryfy Prowizji i Opłat banku. Zachecam rowniez do zadzwonienia na infolinie PKO BP w obecnosci pracownika banku, która potwierdzi Ci to co napisałem.
Temat: pewien polski bank +preferencyjny kredyt studencki
Uzyskalem swego czasu taki kredyt studencki (gwarantowany przez
panstwo czy jakos tak), jednak moi zyranci nie odpowiadali za
specjalnie bankowi wiec kredyt udalo mi sie uzyskac na okres tylko
jednego roku akademickiego. Po wakacjach kiedy kredyt nie powinien
juz przychodzic, po zlozeniu stosownego papierka z uczelni transza
kredytu znowu przyszla!!!. Coz pomylki sie zdarzaja, zlozylem
reklamacje przestalo przychodzic. Do czasu az znowu po zlozenia
papierka z uczelni transze zaczely naplywac... Ostatno zadzwonila z
banku bardzo mila pani proponujac mi podpisanie aneksu do umowy a
moim zyrantom ponowne zlozenie podpisow. Zyranci maja przedstawic
ponownie zaswiadczenia o zarobkach. I tutaj pytanie, jaka mam
gwarancje ze po podpisaniu aneksu bank nie stwierdzi ze moi zyranci
nie spelniaja wymagan aby zyrowac kredyt o wiekszej wartosci i nie
zarzada jego splaty (taki jest jeden z punktow dotychczasowej
umowy - bank ma prawo w dowolnej chwili sprawdzic czy zyranci nadal
spelniaja jego warunki jesli nie ma prawo zadac natychmiastowej
splaty)

Prosze o rade

obiTemat: pełnomocnitctwo do dysponowania rachunkiem BGZ
Wszyscy widzimy co się dzieje na rynku kapitałowym i w sektorze bankowym - tego typu wymogi w dobie ogólnoświatowej recesji, tj. głównie w tym roku staną się zapewne normalnością.
Oj ciężkie jest życie ubiegającego się o Preferencyjny Kredyt Studencki (preferencyjny głównie z nazwy, wypowiadając to słowo na pewno nie mamy na myśli zabezpieczeń do tego kredytu).
Temat: brak wpłaty
w KB rzeczywiście tak jest - na forum poruszano ten temat wilokrotnie, a BGK nic lub niewiele w tej sprawie robi.
Jeżeli możesz prześlij reklamację również do BGK - oni nadzorują Preferencyjny Kredyt Studencki:
Bank Gospodarstwa Krajowego
Departament Wspierania Przedsiębiorczości
00-955 Warszawa
Al. Jerozolimskie 7
tel. (0-22) 522 91 75, 522 91 74
fax (0-22) 583 82 77
e-mail: fpiks[malpa]bgk.com.pl
Temat: KS - ukonczenie bez obrony
Witam .Pobieram kredyt studencki. Jestem na studiach inzynierskich teraz
w czerwcu koncze ostatni 8 semestr , termin oddania prac dyplomowych
jest do 30 czerwca ale jak wiekszosc osob na roku przedluzylem termin do
30 wrzesnia. Mam jednak problem z pisaniem pracy ze wzgeldu na konflikt
z moim promotorem, weim ze prawdopodobnie nie przystapie do obrony bo
nie zdolam napisac pracy . Moje pytanie to takie czy jesli nie uda mi
sie przystapic do obrony to kredyt zaczynam splacac odrazu ? jak mozna
temu zapobiedz?? dodam ze wszystkie przedmioty i semestry mam zaliczone
. Z gory dziekuje za odpowiedz

Moje drugie pytanie :
Czy jesli nie uda mi sie obronic i od pazdzienika zaczne nowe studja na pierwszym roku , i przedtsawie w banku ze jestem studentem pierwszego roku to czy nie bede musial spalcac kredytu odrazu ? w jednym poscie wyczytalem ze jak zmieniam kierunek i zaczynam od pierwszego roku to splata zostaje wstrzymna na podstawie zasiawdczenia .

jednak w tym temacie http://www.kredytstudencki.fora.pl/preferencyjny-kredyt-studencki,1/zmiana-studiow-co-dalej-z-kredytem,548.html

pisza ze potrzeba podpisywania nowego anexu i nie koniecznie bank sie musi zgodzic na odlozenie splaty kredytu .Wiec jak to jest ?
Temat: PKO BP
Otrzymałem dzisiaj rano odpowiedź mailową z PKO BP na temat przelewania transz kredytu na rachunek w innym banku:
" Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana e-mail uprzejmie informujemy, że poszczególne transze preferencyjnego kredytu studenckiego mogą być wypłacane na wskazany przez Kredytobiorcę numer rachunku bankowego. Kredytobiorca musi być właścicielem rachunku i nie musi posiadać rachunku w PKO BP SA.

Zgodnie z aktualnie obowiązującą Taryfą prowizji i opłat bankowych PKO BP SA, za przekazanie transzy preferencyjnego kredytu studenckiego na rachunek w PKO BP SA prowizja wynosi 0,5% a na rachunki w innych Bankach 1%. Jeśli numer rachunku uległ zmianie wówczas do podpisanej umowy kredytowej sporządza się aneks.

Z Taryfą opłat i prowizji może się Pan zapoznać na stronie internetowej Banku pod adresem: http://www.pkobp.pl/index.php/id=autom_oppr/subid=auto_99/section=indy.

Serdecznie przepraszamy za udzielenie odpowiedzi z opóźnieniem.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o ponowny kontakt."
Temat: Studentów nie stać na kredyty. Banki wycofują oferty

Bankom takie kredyty się nie opłacają. Prowizje są za niskie, a wypłata miesięcznych rat zbyt kosztowna. Z powodu kryzysu gospodarczego mogą też zażądać wyższego zabezpieczenia kredytu.

Dziennik Polska zauważa, że już w ubiegłym roku z banków odeszło z kwitkiem ponad dwa tysiące młodych ludzi, którzy nie mieli w rodzinie dobrze zarabiających żyrantów. Bankowcy otwarcie narzekają, że kredyty studenckie są nieopłacalne: prowizje są za niskie, a wypłata miesięcznych rat pożyczki aż przez pięć lat studiów jest zbyt kosztowna. Pożyczki studenckie ze swojej oferty wycofał już Kredyt Bank, a nawet Bank Zachodni WBK, który do tej pory specjalizował się w studenckiej ofercie.

Gazeta przypomina, że komercyjne placówki od 1998 roku udzielają kredytów studenckich z własnych środków, zaś państwo dopłaca do oprocentowania. Minister nauki co roku ustala próg maksymalnych dochodów na osobę w rodzinie, upoważniający do preferencyjnej pożyczki - korzysta z nich ponad 10 procent wszystkich studentów. Student otrzymuje kredyt w miesięcznych ratach: 400 albo 600 złotych.

Studenci namawiają rząd do powołania Państwowego Funduszu Poręczeń pożyczek studenckich i doktoranckich. Nie ma jednak pewności, czy w sytuacji budżetowych cięć ekipa Donalda Tuska znajdzie na to środki.


LINK
Temat: Ktory bank
transza kredytu studenckiego wynosi w każdym banku tyle samo,jest toogłaszane w drodze rozporządzenia ministra.Bartek chyba trochę buja w obłokach.No chyba że ktośz pracowników mu zasponsoruje te dodatkowe 50zł z własnej kieszeni w co wątpię.Chyba że w PeKaO SA mają dwa różne kredyty dlastudentów.
Tak jest np w PKO BP SA -preferencyjny kredyt studencki i komercyjny kredyt dla studentów.Warunki cenowe jak nieboi ziemia,to samo tyczy sie transz.
Być może Bartek rozmawiał o dwóch różnych kredytach.
Na pewno te informacje które podał są sprzeczne z aktami prawnymi .
Temat: kredyt studencki na drugich studiach
Cześć! Mam 27 lat i mam duży problem, nie mam za co dalej studiować, . Wcześniej ukończyłem studia licencjackie, teraz robie 2 kierunek na studiach 5 letnich magisterskich. Szukałem możliwości wzięcia kredytu studenckiego na preferencyjnych warunkach (ten pospolity dotowany przez państwo). Ale nie wiem czy mogę go dostać? W marcu 2005r. skończyłem miałem 25 urodziny, a studia zacząłem w październiku 2005r. Teraz będę studiować na 3 roku, o ile będę miał za co się utrzymać. Na wielu stronkach banków podane są warunki nie ukończone 25 lat? czyli jak? Dodatkowo nie robie 2 studiów zawodowych... Czy istnieją inne kredyty studenckie, widziałem w multibanku? W WBK natomiast nic nie pisało o tym że muszę mięc nie skończone 25 lat, aby wziąść kredyt nisko oprocentowany (czyli ten pospolicie wykorzystywany przez studentów, -dotowany przez rząd.
prosze o pomoc bo nie wiem co mam robić
Temat: Problem - dodatkowe koszty
Witam,
Od tego roku akademickiego biorę kredyt studencki (ten preferencyjny, do którego dopłaca państwo) w bnaku PKO BP.
Właśnie dostałem wyrównanie od października do lutego - za pięć miesięcy. I o dziwo ciut mniej niż powinienem.
Okazało się, że od każdej raty bank zabiera sobie 4,80zł pomimo tego, że przelewa ratę na konto w swoim banku. Właśnie pracownik banku zalecał, by założyć u nich konto, aby uniknąć dodatkowych kosztów za przelew do innego banku.
Wiem, że w sumie są to grosze, ale przez cały okres brania kredytu (a zakładam 5 lat) uzbiera się prawie 250zł dla banku. Myślę, że coś jest nie tak. Przecież kredyt ma być darmowy, państwo dopłaca do niego, a bank wprowadza takie opłaty nie wiadomo za co.
Czy to jest zgodne z prawem ?
Zwłaszcza, że wcześniej nikt o tym nie informował, a w innych bankach, udzielajacych kredytów preferencyjnych takich opłat nie ma.
Wogóle to kogo mogę się zwrócić z ta sprawą? Są jakieś instytucje, które czuwają, nad tym, żeby banki nie robiły nas w jajo, np. w taki sposób ?
Czasem przecież nawet duże banki i firmy robią coś niezgodnie z prawem, a my jako klienci możemy się chyba domagać zwrotu takich bezprawnym kosztów.
Pozdrawiam.
Temat: kredyt studencki - czy jest szansa na jego zwiekszenie
czesc

tez mialem taki problem -studiowalem na pierwszych studiach -a potem w
miedzyczasie
jeszcze rozpoczalem drugi fakultet -i chcialem dalej, po ukonczeniu
pierwszego kierunku,
"studencko" sie kredytowac...
ale niestety -w moim banku -PKOBP -dowiedzialem sie, ze kredyt ten jest
przewidziany
tylko i wylacznie na jedne studia / a o pozniejszej splacie tez mozesz
zapomniec :(

pozdr!
georg


Od dwoch lat jestem studentem UAM w Poznaniu i ubieglym roku wzialem
kredyt
studencki (ten na preferencyjnych warunkach) na 4 lata (planowane
zakonczenie studiow w 2005 r.). W tym roku rozpoczynam nowe studia
4,5-letnie w trybie dziennym na Akademii Ekonomicznej. Planowane
ukonczenie
II kierunku wypada 1,5 roku pozniej niz I. Czy w zwiazku z tym jest
szansa,
aby otrzymac wiekszy kredyt lub chociaz uzyskac pozniejszy termin
rozpoczecia splaty kredytu. Czy zalezy to od banku, ktory udzielil mi
kredytu, czy raczej w tej materii decyduja rozporzadzenia i ustawy?


Temat: Problem z poręczycielami
Banki myślące strategicznie doceniają zapewne Preferencyjny Kredyt Studencki. Jednak sądzę, że to nie jest kwestia banków, tylko pracowników, którzy obsługują studentów oraz samych studentów.

Ostatnio rozmawiałem z jedną z moich studentek zaocznych, która akurat pracuje w banku i obsługuje KS. W jej oddziale nikt nie chce przy tym pracować. Dlaczego? A no dlatego, że studenci to bardzo trudni klienci, nie mają większego doświadczenia w kontaktach z bankiem, dodatkowo na XXX podań XX będą stanowiły przypadki mocno problematyczne, wątpliwości dot. poręczycieli itp.

Wydaje mi się, że na forum często zbyt jednoznacznie oceniamy osoby obsługujące KS. Warto na pewno postawić się w ich sytuacji i popatrzeć na kredyt studencki z ich punktu widzenia.
Temat: kredyt studencki - czy jest szansa na jego zwiekszenie
Od dwoch lat jestem studentem UAM w Poznaniu i ubieglym roku wzialem kredyt
studencki (ten na preferencyjnych warunkach) na 4 lata (planowane
zakonczenie studiow w 2005 r.). W tym roku rozpoczynam nowe studia
4,5-letnie w trybie dziennym na Akademii Ekonomicznej. Planowane ukonczenie
II kierunku wypada 1,5 roku pozniej niz I. Czy w zwiazku z tym jest szansa,
aby otrzymac wiekszy kredyt lub chociaz uzyskac pozniejszy termin
rozpoczecia splaty kredytu. Czy zalezy to od banku, ktory udzielil mi
kredytu, czy raczej w tej materii decyduja rozporzadzenia i ustawy?
Temat: Poreczenie z BGK i nic poza tym :( problem
Zalatwialem kredyt studencki preferencyjny, znalazlem poreczyciela(ciocie) Niestety dzisiaj okazalo sie ze zgody nie wyrazil wujek i nici z tego. Sprawa jest taka ze teoretycznie przysluguje mi poreczenie z Banku Gospodarstwa Krajowego, niestety w banku w ktorym planowalem zlozyc wniosek(Kredyt Bank) powiedziano mi, ze bez poreczyciela nie mam co u nich szukac. Czy istnieje jakas szansa, ze ten kredyt dostane( moze jakis inny bank chetniej zalatwia tylko poreczenie z BGK ?)
Prosze bardzo o jakakolwiek wskazowke.
Mam jeszcze babcie ktora zapewne by mi poreczyla (79 lat)
Ciocia tez poreczylaby jednak jej maz zgadza, jaka szansa wybrniecia z tej sytuacji?
Temat: PRACA + Studia? Możliwe???
Jeszcze co do korepetycji, bo ktoś pytał - nie ogłaszałam się nigdzie, pierwszego "ucznia" podesłała mi chrzestna, bo sama już nie dała rady go przyjąć. A potem łańcuszek ruszył :]

Natomiast jeśli chodzi o kredyty studenckie, to można zajrzeć na http://www.nauka.gov.pl/mn/index.jsp?pl ... &page=text - co prawda info jest sprzed dwóch lat, ale to się jakoś bardzo z roku na rok nie zmienia. Ogólne warunki i tak będą podobne, bo są ustalone odgórnie. A szczegółów najlepiej szukać w okolicach września / października na stronie wybranego banku. Najważniejsze to nie przegapić terminu składania wniosków, który upływa 15. listopada. I jeszcze jedno: choćby nie wiem co i choćbym nie wiem jak nie cierpiała PKO BP, to w przypadku preferencyjnych kredytów studenckich muszę ten bank polecić. Ja co prawda rozeznanie robiłam 4 lata temu, ale czuję przez skórę, że i teraz by u mnie "wygrał". Warunki spłaty będą takie same jak wszędzie, a akurat w PKO najłatwiej było kredyt zabezpieczyć.

P.S. Przenoszę do kandydatów, bo może ludki z innych wydziałów też chętnie poczytająÂ :)Temat: Problem - dodatkowe koszty
Tak jak napisałem w ustawie o kredycie studenckim nie ma nic na ten temat(a co nie jest zakazane jest dozwolone ). Nie widziałem umowy konkretnego banku z BGK, więc ciężko mi się wypowiadać na jej temat. Faktem jest, że prowizja ~1% widnieje w tabeli prowizji i opłat(np PKO BP). Jeśli nadal masz wątpliwości, napisz maila do BGK(Jakub podawał adres w drugim poście tego tematu) i zapytaj czy jest to zgodne z prawem i z samą koncepcją preferencyjnego kredytu studenckiego, który miał być tani, korzystnie oprocentowany i dostępny dla najbiedniejszych studentów a taka prowizja, patrząc całościowo znacznie podwyższa koszty takiego kredytu. Jestem pewny, że ktoś kompetentny wyjaśni całą sprawę.
Temat: Problem - dodatkowe koszty
Ale czy od preferencyjnego kredytu studenckiego, do ktorego dopłaca państwo bank pobiera wogóle prowizję ??!!!
Jak mój brat brał kredyt studencki 1998r (to był pierwszy rok tych kredytów w Polsce) to dostawał 400zł równe, bez oddcinania jakikolwiek kosztów. Bo przeciez to nie jest zwykły kredyt komercyjny na naukę.
Temat: KREDYT STUDENCKI
Witam.

Tak sie jakos zlozylo, ze jestem od kilku dni studentem. Zainteresowal mnie
bardzo temat tzw. preferencyjnego kredytu studenckiego. Na stronach www
mozna znalezc wiele informacji na ten temat, jednak mam pewne watpliwosci.
1. Przez 5 lat (50 miesiecy) bank wyplaca miesiecznie po te 450zl. Potem
przez roczek po zakonczeniu studiow nie dzieje sie nic, a nastepnie przez
100 m-cy splacam kredycik w miesiecznych ratach po 225zl + odsetki.
2. Przez okres wyplacania pieniedzy przez bank oraz przez rok po zakonczeniu
studiow nie place zadnych odsetek (placi je skarb panstwa).
3. Jesli po tym czasie splace calosc, to nie zaplace ani gronia odsetek.
4. Oprocentowanie kredytu wynosi 1/2 stopy redyskontowej weksli NBP (obecnie
4.25%) w skali rocznej.
To chyba rozumiem, ale jak obliczyc jaka kwote bede musial splacac potem co
miesiac, jesli zalozymy ze oprocentowanie przez caly ten czas pozostanie na
obecnym poziomie (czyli 4.25%, co jest malo prawdopodobne)?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Temat: PRACA + Studia? Możliwe???

P.S. Przenoszę do kandydatów, bo może ludki z innych wydziałów też chętnie poczytają
Dobry pomysł


I jeszcze jedno: choćby nie wiem co i choćbym nie wiem jak nie cierpiała PKO BP, to w przypadku preferencyjnych kredytów studenckich muszę ten bank polecić. Ja co prawda rozeznanie robiłam 4 lata temu, ale czuję przez skórę, że i teraz by u mnie "wygrał". Warunki spłaty będą takie same jak wszędzie, a akurat w PKO najłatwiej było kredyt zabezpieczyć.
Też właśnie wyczytałem, że w PKO BP wystarczą 2 osoby, czyli spokojnie można liczyć na rodziców. Biedny homar ;P
Ponad połowa wszystkich kredytów studenckich przypada na PKO BP, a to już mówi samo za siebie. Oczywiście to nie jest żadna reklama, niech każdy zadłuża się tam gdzie woli ;]Temat: BZWBK - kontakt


| nie pamiętam teraz gdzie, ale to było gdzieś w części gdzie się zamawia
| kontakt jak chcesz od nich jakiś produkt
| A co chcesz ich zapytać? może ja wiem :), trochę ich znam....

O tym preferencyjnym kredycie studenckim chce sie pare bardziej
szczegolowych rzeczy dowiedziec.

Powysylalem maila do wszytskich bankow oferujacych ten kredyt (po za BZWBK
bo kontaktu wogole nie ma ;) i jak narazie tylko KB odpowiedzial. A mija
juz doba.

--
Pozdrawiam
Rafal


o studenckim kredycie to ci niewiele powiem, za stary juz jestem :)

Temat: ustalanie średniego dochodu, studia równoległe i in.
jest taka rubryka i nic na to nie poradzisz.Między innymi po to że możesz rozpocząć spłatę po ukończeniu studiów na drugim kierunku.A co do regulaminu a raczej ulotek - widziałam już takie zrobione na potrzeby własne banku.Wszystkich studentów obowiązują jednakowe przepisy we wszystkich bankach jesli chodzi o preferencyjny kredyt studencki - jest to zapisane w ustawie i rozporządzeniu
Temat: Brak zaświadczenia - zwracanie odsetek płaconych przez BGK
Witam

Mam pytanie w sprawie spłaty preferencyjnego kredytu studenckiego. Przegrzebałam już akty prawne i chyba jednak ja mam rację, a nie bank, ale może jest tu ktoś kto mi rozjaśni sytuację.

Kredyt brałam w okresie studiów magisterskich. Potem rozpoczełam studia doktoranckie, ale już nie pobierałam kredytu. Wciąż jestem doktorantką.

Właśnie teraz mam zamiar spłacać ten kredyt, więc udałam się do mojego banku i poprosiłam o procedurę spłaty.
Po przejrzeniu wszystkich moich papierów bank oznajmił, że brakuje jednego zaświadczenia o studiach w okresie gdy byłam już na studiach doktoranckich. Są zaświadczenia wcześniejsze i późniejsze, więc nie ma obawy, że przez ten rok nie studiowałam. Po prostu jakoś mi umknęło i nie doniosłam zaświadczenia. Zaznaczam, że był to już okres karencji.
Niestety bank upiera się, że za ten okres mam zwrócić wszystkie odsetki płacone przez ten czas przez BGK, jako płacone nienależnie. Dodatkowo wyliczył mi spore kwoty karnych odsetek, mimo że nigdy nie dostałam żadnej informacji, że coś powinnam spłacać, bo brakuje zaświadczenia.

Stąd moje pytanie. Czy rzeczywiście muszę zwrócić odsetki płacone przez BGK? W rozporządzeniu Ministra nie znalazłam takiego zapisu (zwracanie odsetek było wyszczególnione tylko w przypadku podania nieprawdziwych danych przy przyznawaniu kredytu).

I drugie pytanie: Czy bank ma prawo żądać ode mnie karnych odsetek za okres kiedy nie miałam zaświadczenia, mimo że nigdy mnie nie poinformował o harmonogramie spłaty kredytu?
Temat: Poręczenie i BGK ?

Bank Gospodarstwa Krajowego może poręczać najuboższym studentom 70 % kwoty kredytu oraz 100 % kwoty kredytu w przypadku studentów będących: wychowankami domów dziecka, w rodzinie zastępczej, socjalizacyjnej, resocjalizacyjnej (z wyłączeniem placówek prowadzących działalność w formie całodobowej, turnusowej, okresowej).
Kredytów poręczanych przez BGK udzielają wymienione wyżej banki, z wyłączeniem Banku Zachodniego WBK S.A.
chodzi mi o to, że BZ WBK wycofał się z Preferencyjnego Kredytu Studenckiego... Mam troszkę luźniejszy okres, dlatego jutro poświęcę swoją uwagę KS
Temat: kiedy 1 wypłata?
tak - to jest kluczowa kwestia dla Preferencyjnego Kredytu Studenckiego!
Pierwsza to próg dochodu na os. w gosp. domowym - ogłaszany ok.15-20 grudnia.
Jeżeli uda Ci się wskoczyć w ten próg dochodowy - idziesz do banku z dobrej jakości poręczycielami i podpisujesz umowę, po podpisaniu umowy bank uruchamia kredyt - czyli najwcześniej w styczniu otrzymujesz pieniążki - za okres wrzesień-grudzień/styczeń - 4mies.x600zł = 2400zł, a 5mies.x600zł=3000zł!
Temat: Ktory bank
nie wiedziałem o tym...
Z tego co piszesz wynika zatem, że generalnie preferencyjne kredyty studenckie nie są znormalizowane w całym kraju - a takie przecież być powinny!

To chore, nielogiczne - ten sam bank, a różne prowizje

Chociaż z drugiej strony, nie ma co narzekać - lepszego kredytu na rynku student nie dostanie (chyba, że u rodziców).
Temat: Konto w banku WBK czy gdzie indziej?
Jak wiekszosc (przynajmniej mi znanych) osob, ja rowniez mam konto w BZ WBK, z ktorego jestem zadowolona. Mysle, ze przy wyborze banku warto jednak rowniez wziac pod uwage PKO Bank Polski - obsluga konta podobna jak w BZ WBK, a dodatkowo mozliwosc ubiegania sie o preferencyjny kredyt studencki.
Temat: Czy trzeba założyć konto?
Treść zaświadczenia:
"Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna 1 Oddział w Kędzierzynie - Koźlu zaświadcza, iż zgodnie z Taryfą Prowizji i Opłat Bankowych Dział IV Kredyty Konsumpcyjne; prowizja za każdorazowo wypłaconą transzę preferencyjnego kredytu studenckiego wynosi:
- 1% dla posiadaczy rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego
- 0,5% dla posiadaczy rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego SUPERKONTO, SUPERKONTO STUDENT prowadzonego w PKO BP S.A"
Poniżej dwa podpisy kierownika zespołu i doradcy.
Temat: BZ WBK - bank idiotów
Rzeczywiście coś niedobrego dzieje się w BZ WBK:
http://dlaciebie.bzwbk.pl/11559
pod tym adresem były do tej pory informacje nt. KS, a teraz ich nie ma w całym serwisie...
Wygląda na to, że bank definitywnie wycofał się z Preferencyjnego Kredytu Studenckiego, a szkoda, sporo Studentów korzystało z jego oferty:

Temat: BZWBK - kontakt


nie pamiętam teraz gdzie, ale to było gdzieś w części gdzie się zamawia
kontakt jak chcesz od nich jakiś produkt
A co chcesz ich zapytać? może ja wiem :), trochę ich znam....


O tym preferencyjnym kredycie studenckim chce sie pare bardziej
szczegolowych rzeczy dowiedziec.

Powysylalem maila do wszytskich bankow oferujacych ten kredyt (po za BZWBK
bo kontaktu wogole nie ma ;) i jak narazie tylko KB odpowiedzial. A mija juz
doba.

Temat: kredyt a praca
madlenka!
Przy ubieganiu się o Preferencyjny Kredyt Studencki liczy się dochód nie za ten rok (2007), a za rok ubiegły (2006)...
i tym sposobem Twoje obawy okazały się być niepotrzebne.
Zatem pracuj, zarabiaj, myśl, studiuj i... wszystkiego dobrego!

Jeżeli jeszcze mogę coś doradzić odnośnie banku - to PKO BP!
To co napisałem na stronie nt. KB jest nieaktualne.
Temat: wysokość transzy
Można otrzymywać albo 600zł albo 400zł - niech Pani w banku doczyta nowe rozporządzenia...
To nie jest tak, jak niektórzy uważają -
"e wezmę sobie 600 zł, będę miał więcej o dwie stówy"
W Preferencyjnym Kredycie Studenckim cały trick (że tak powiem) polega na :
1. Załapaniu się w próg dochodu na os. w gosp. dom. - wyznaczany on jest przez Mnistra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (w tym roku wynosił 1900zł)
2. Zdobyciu poręczycieli... i tutaj już jest różnica przy wyliczaniu przez bank min. dochodów poręczycieli.

Zatem jeżeli możesz mieć problem ze zdobyciem dobrze zarabiających osób, albo te wysoko zarabiające osoby będą miały jeszcze większe długi ;( lepiej zdecydować się na 400zł - ale wybór należy do Ciebie... do października sporo czasu. Badaj zatem temat dokładnie i powinno się udać.
Temat: BZWBK - kontakt


O tym preferencyjnym kredycie studenckim chce sie pare bardziej
szczegolowych rzeczy dowiedziec.

Powysylalem maila do wszytskich bankow oferujacych ten kredyt (po za BZWBK
bo kontaktu wogole nie ma ;) i jak narazie tylko KB odpowiedzial. A mija
juz doba.


http://www.pkobp.pl/index.php/id=oferta/grupa=3/id_product=0000000000...

wystarczy?

Temat: zmiana sytuacji materialnej "rodziny"
W takim razie czegoś nie zrozumiałem...
Wg mnie sprawa jest prosta:
Na tym etapie ubiegania się Preferencyjny Kredyt Studencki liczy się tylko dochód za ostatni rok 2007. Obecne dochody z roku 2008 będą kluczowe dopiero po ogłoszeniu progu w połowie grudnia, tj. przy podpisywaniu umowy, kiedy bank będzie oczekiwał przedstawienia wiarygodnych poręczycieli.
Temat: BZ WBK i KREDYT BANK wycofały się z Preferencyjnego KS!!!!!!
Od obecnego roku akademickiego 2008/2009 dwa banki:
BZ WBK
oraz
Kredyt Bank
wycofują się z udzielania Preferencyjnego Kredytu Studenckiego.
Temat: kredyt studencki
o ile dobrze pamietam limit byl okolo 550 pln miesiecznie na osobe
powyzej chyba nie ma szans, do tego bankowi dostarczasz dwoch poreczycieli

co do dochodu rodziny, liczy sie zawsze chyba ze sobie zrobisz rozdzielnosc
majatkowa czy cos takiego, dokladnie nie wiem

kazow| Kolega mowi o kredycie na preferencyjnych zasadach, aby go uzyskac
trzeba
| spelniac odpowiednie warunki (glownie chodzi o niskie dochody)

| Jakie to sa warunki ? Czy kazdy student ktory spelni te warunki na
100%
| dostanie kredyt ?
| Zajrzyj moze na:
| http://www.pkobp.pl/mlode/kredpref.xml?id=1
| i
| http://www.pkobp.pl/mlode/kredyt.xml?id=1
| powinno sie troche rozjasnic.

Dobrze, przeczytalem wszystko. byl tam fragment:
"Pierwszeństwo w uzyskaniu kredytu mają studenci preferowanych kierunków
studiów określonych przez Ministra Edukacji Narodowej albo których
wysokość
miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie nie przekracza maksymalnej
wysokości dochodu, ogłaszanego corocznie przez Ministra Edukacji
Narodowej.
"
Czyli o jaka kwote chodzi ? Czy majac wyzszy dochod sa jakies szanse na
dostanie kredytu ?
i jak to wyglada na prawde, bo student to juz osoba pelnoletnia, i czasami
tylko miejsce zamieszkania laczy go z rodzina - finansowo. A jak rodzina
wcale nie chce placic wysokiego czesnego, choc ma wysokie dochody wlasne,
to
student nie dostanie kredytu ?

Dzieki za rady
Jarek Ban


Temat: kredyt studencki na drugich studiach
Wychodzi na to niestety , ze rozpocząłem naukę mając ukończone 25 lat (urodziłem się w marcu 1980 a rozpocząłem 2 studia w październiku 2005).

Nie wiem, co będzie... W poniedziałek po pracy zrobię rundkę o bankach z pytaniami po kredyt na naukę (nie preferencyjny). Zajdę do Multibanku oraz PKO (ale PKO nie lubię ;/ ostatnio pytałem sie o kredyt studencki, kazali przyjść we wrześniu najwcześniej!! kurde, udzielają kredytów tysiącom studentów, a nie potrafią przedstawić żadnych warunków.. szkoda słów..bo więcej można sie dowiedzieć ze strony www szkoda słów na obsługę w tym banku... )

Na koniec zajdę do Wbk i zapytam sie ostatni raz o kredyt preferencyjny, jak to jest z tym 25 lat, bo na ich stronce tego nie napisali (wiec chyba nie jest to wymagane)

prosze o jakieś wskazówki

Ja sam co się dowiem przedstawię tutaj na forum
Temat: kredyt studencki
hej...ja korzystam z tego preferencyjnego kredytu... co mesiac bank przelewa mi 600 zlotych (-opłaty bankowe). Zasada jest prosta... do ktoregoś listopada lub grudnia (informacje w banku) składa się STOS dokumentów (moja teczka miała chyba z 5 cm grubości ). Pod koniec grudnia jest przyznanie kredytu przez NBP. Jak Ci się uda,to od stycznia dostajesz kasę... (w styczniu dostajesz zwrot za miesiace X-I). No i tak co miesiąc dostajesz kasę i wydajesz.... (a kasę dostaje sie od X-VI). Przez pierwsze dwa lata po ukończeniu studiów nie spłacasz kredytu. Po dwóch latach zaczyna się spłacanie.... Zasada jest taka- kwota kredytu jest rozłożona na tyle lat ile wynos dwukrotny okres twoich studiow (prościej- studiujesz 5 lat, kredyt masz rozlozony na 10 lat). Oprocentowanie ma być podobno bardzo niskie (tylko nie pamiętam jakie). Bonus- jeśli znajdziesz się w pierwszej piątce studentów kończących studia z wyróżnieniem- połowę kredytu spłaca jakiś tam fundusz....
To wszystko co pamiętam...Jeśli choć troszkę pomogłam... będzie mi miło...
pozdrawiam!!!
Temat: Pożyczka/kredyt studencki
Myślałem o tym kiedyś, nie wiadomo czy w tym roku nie będe musiał wziąść chociaż chciałbym tego uniknąć

kredyt studencki w każdym banku inaczej wygląda, w każdym razie 3 lata temu ( nie wiem jak teraz) było tak, że żyrantem jest skarb państwa. Czas spłaty ustala bank aczkolwiek któraś strona rządowa daje wykaz banków które udzielaja preferencyjnych warunków- jak ja sie orientowałem to jest ich okolo 8- teraz nie wiem
Zazwyczaj spłate można rozpocząc 2 lata po zakończeniu studiów, szkopół w tym, ze jesli Cie wyrzuca w trakcie ze studiów lub zrezyygnujesz to musisz od razu spłacić
ale kredyt ten ma pozytywne strony takie jak niskie oprocoentowanie a na dodatek przy dobrych wynikach bank może część kredytu umożyc lub nawet całość. Musisz sie orientować w każdym banku indywidualnie.Temat: Co teraz - pomozcie
Mam w miarę duży problem

Zawsze myślałam o kredycie studenckim, zarówno preferencyjnym jak i komercyjnym… no ale nie przykładałam do tego większej wagi, bo miałam studia dopiero w przyszłości… jednak całkiem przypadkiem złożyłam papiery w tym roku i się dostałam…
Zaczęłam czytać o tych kredytach i widzę że tu chyba inaczej jest niż jak sobie myślałam

Studia zaoczne, pedagogika. Ja pracuje (mam ok. 1000zł), mama również (ok. 600zl), ojciec bezrobotny z 11 lat..niestety opłaty tak nas zżerają że nie idzie zaoszczędzić;/
Moim planem było sobie wziąć taki kredyt wysokości ok. 6000-7000zł…Zapłacić czesne za pierwszy semestr z góry 1700zł, na koncie bankowym mieć limit ok. 3500zl(by mieć na drugi semestr i trzeci już zapewnione zaplecze finansowe by płacić z góry) Chciałam też wyposażyć się w najbardziej potrzebne rzeczy na zjazdy (wiadomo mała walizka, piżamki, segregatory, teczki itp. Itd.- no wiadomo)…Na pieniądze chciałam czekać tak max z tydzień :I

Jednak czytam i albo źle rozumiem albo niestety… dostając te pieniądze to po 600zł co miesiąc? nie mogę opłacić czesnego z góry itp. ?
Jestem załamana, bo w takim przypadku będę musiała odpuścić sobie studia jak zeszłego roku ;/ albo nie zrobię ich wcale

Proszę pomóżcie rozwiązać mi ten problem, jak sobie poradzić by zrobić tak jak zaplanowałam… czy kredyt studencki w ogole to się da… czy po prostu będę musiała ja lub ktoś z rodziny wziąć normalny i zacząć spłacać od razu?
Temat: kredyt studencki na drugich studiach
Jeżeli rozpocząłeś studia przed ukończeniem 25 roku życia - możesz ubiegać się o kredyt studencki na zasadach preferencyjnych - nie ważne ile masz lat dzisiaj.
Oczywiście musisz to udokumentować w banku - przestawiając zaświadczenie z uczelni na której studiowałeś przed ukończeniem 25 r.ż.

Co do komercyjnych to MultiBank i PKO BP mają takie produkty "studenckie", ale tylko z nazwy, ponieważ oprocentowanie wynosi ok. 14-15% (!)
Temat: Zabezpieczenie kredytu
W tej kwestii najlepiej dopytać się w banku, tutaj możemy sobie teoretyzować. Najlepszy bank oferujący Preferencyjny Kredyt Studencki, to PKO BP.
Temat: Koniec kredytu w BGŻ?
BGŻ wycofał się na 100% z Preferencyjnego Kredytu Studenckiego o czym pisałem tutaj i na stronach serwisu, jednak nikt z Banku nie odpowiedział na mojego e-maila w tej kwestii.
Temat: Preferencyjny kredyt studencki...
Bylby ktoś łaskaw zdradzić, ktory bank majacy siedzibe we Wroclawiu to to
oferuje?
Temat: Kredyt a fundusze
Co do skandi to jest to możliwe, sam ją mam i to prawda że można dowolnie zamieniać jednostki funduszu bez żadnych opłat, oraz nie tyle ze bez podatku belki, ale jest on maksymalnie odroczony i tylko przy wypłacie środków pobierany.

A jeśli chodzi o kredyt to nie. Pomyśl dlaczego banki wolą dać Tobie kredyt niż wpłacić kasę na fundusz? Taki myk można jeszcze zrobić z kredytem studenckim bo rzeczywiście jest on na preferencyjnych warunkach przyznawany. Zresztą na jakiej podstawie chcesz dostać pieniądze z banku? W ciemno kasy nie dostaniesz.

pozdrawiamTemat: Muszę wiedzieć...
Pisałam o kredycie udzielanym przez np. PKO (kredyt preferencyjny, spłacany dwa lata po ukończeniu studiów). Podałam informacje, których udzielono mi w tym właśnie banku. Jak napisałam, kredyt ten mogą otrzymać jedynie studenci polskich uczelni (w tym oczywiście UAM, Collegium Polonicum), nie rozumiem zatem zdziwienia Przemasa...
Temat: dotacje dla studentow zakladajacych firmy


Z jakich dotacji moga skorzystac studenci, ktorzy zdecyduja sie zalozyc
wlasna dzialalnoc gospodarcza? Slyszalem kiedys w tv, ze sa na to
jakies specjalne srodki z UE i spora ich czesc jest nie wykorzystywana.
Czy studenci maja bardziej preferencyjne warunki niz np. absolwenci
albo "zwykli" ludzie chcacy zaloayc firme?


Nie mają żadnych ulg. Żeby dostać dofinansowanie z UP musisz być
bezrobotnym, z banku nie masz na co liczyć, ani przed założeniem ani jak
już masz firmę, prędzej dostaniesz kredyt na coś innego niż na
inwestycje czy obrotówkę, z UE jest kilka ciekawych programów ale musisz
mieć porządny biznesplan i sporo szczęścia.

PS.
W TVN Firma ostatnio był ciekawy program o zdobywaniu dofinansowań.

Temat: Poręczenie z BGK ..
nie rozumiem czy ty masz już kredyt czy starasz sie dopiero?bo jeśli dopiero to musisz złożyc wniosek w innym banku.Jełśi masz już i musisz uzupelnic zabezpieczenie to w WBK nic z tego
Do uzyskania poręczenia preferencyjnych kredytów studenckich uprawnieni są wszyscy studenci, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 40% dochodu ustalanego przez Ministra Edukacji Narodowej dla celów ubiegania się o pierwszeństwo w przyznaniu kredytu. Poręczenie obejmuje 70% wykorzystanej kwoty kredytu, natomiast studenci, którzy przebywali w rodzinie zastępczej, placówce opiekuńczo-wychowawczej rodzinnej, socjalizacyjnej albo resocjalizacyjnej (z wyłączeniem placówek resocjalizacyjnych prowadzących działalność w formie całodobowej turnusowej lub okresowej) uprawnieni są do uzyskania poręczenia w wysokości 100%.

W sytuacjach losowych poręczeniem może być objęty również kredyt, który jest już wypłacany. Może to nastąpić w przypadku śmierci dotychczasowego poręczyciela, lub utraty przez niego stałego źródła dochodu i uzyskania statusu bezrobotnego po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy.

Prowizja

Od udzielanego poręczenia kredytu pobierana jest od Kredytobiorcy opłata prowizyjna w wysokości 1.5% poręczanej części wypłacanej miesięcznej raty kredytu.

Zabezpieczenie

Zabezpieczeniem poręczenia jest weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową uprawniającą BGK do jego wypełnienia oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji.

poręczeń kredytów studenckich udzielają:

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
PKO Bank Polski S.A.
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.
Kredyt Bank S.A.
Bank Pekao S.A.
Formalności związane z poręczeniem student załatwia bezpośrednio w banku kredytującym.
Temat: Piekielne poręczenie
2 pytanie nie aktualne

Do uzyskania poręczenia preferencyjnych kredytów studenckich uprawnieni są wszyscy studenci, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 40% dochodu ustalanego przez Ministra Edukacji Narodowej dla celów ubiegania się o pierwszeństwo w przyznaniu kredytu. Poręczenie obejmuje 70% wykorzystanej kwoty kredytu, natomiast studenci, którzy przebywali w rodzinie zastępczej, placówce opiekuńczo-wychowawczej rodzinnej, socjalizacyjnej albo resocjalizacyjnej (z wyłączeniem placówek resocjalizacyjnych prowadzących działalność w formie całodobowej turnusowej lub okresowej) uprawnieni są do uzyskania poręczenia w wysokości 100%.

W sytuacjach losowych poręczeniem może być objęty również kredyt, który jest już wypłacany. Może to nastąpić w przypadku śmierci dotychczasowego poręczyciela, lub utraty przez niego stałego źródła dochodu i uzyskania statusu bezrobotnego po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy.

Prowizja

Od udzielanego poręczenia kredytu pobierana jest od Kredytobiorcy opłata prowizyjna w wysokości 1.5% poręczanej części wypłacanej miesięcznej raty kredytu.

Zabezpieczenie

Zabezpieczeniem poręczenia jest weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową uprawniającą BGK do jego wypełnienia oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji.

W roku akademickim 2006/2007 poręczeń kredytów studenckich udzielają:

* Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
* PKO Bank Polski S.A.
* Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
* Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.
* Kredyt Bank S.A.
* Bank Pekao S.A.
* Bank Ochrony Środowiska S.A.

Formalności związane z poręczeniem student załatwia bezpośrednio w banku kredytującym.
Temat: Studentów nie stać na kredyty. Banki wycofują oferty

Będzie trudniej o kredyty studenckie - zwłaszcza najbiedniejszym - alarmuje "Polska". Banki z powodu kryzysu gospodarczego mogą zażądać wyższego zabezpieczenia kredytu, a to eliminuje tych, którym jest on najbardziej potrzebny.
Banki od 1998 roku udzielają kredytów studenckich. Państwo dopłaca do ich oprocentowania. Minister nauki co roku ustala w rozporządzeniu próg maksymalnych dochodów na osobę w rodzinie, upoważniający do preferencyjnej pożyczki - korzysta z nich 200 tys. studentów, ponad 10 proc. wszystkich. Student otrzymuje kredyt w miesięcznych ratach: 400 albo 600 zł (do wyboru).

Słaby klient ze studenta

Niedługo może się to jednak zmienić. Już w ubiegłym roku banki odprawiły z kwitkiem ponad dwa tys. studentów, którzy nie mieli w rodzinie dobrze zarabiających żyrantów. Bankowcy narzekają też, że kredyty studenckie są nieopłacalne: prowizje są za niskie, a wypłata miesięcznych rat pożyczki aż przez pięć lat studiów jest zbyt kosztowna.

Dlatego pożyczki studenckie ze swojej oferty wycofał już Kredyt Bank, a nawet Bank Zachodni WBK, który do tej pory specjalizował się w studenckiej ofercie. Istnieje obawa, że w jego ślad pójdą kolejne instytucje.

Kredyt dla bogatych

Gdyby tak się stało, to dostępność kredytów spadnie jeszcze bardziej. Teraz o studencki kredyt na tych samych zasadach stara się ten, który ma bezrobotnego rodzica, i student z rodziny, gdzie dochód na osobę przekracza 2 tys. zł. Najubożsi są bez szans.
- Najbardziej potrzebujący nie mają do kredytów dostępu. Kryzys jeszcze to pogłębi - mówi Bartłomiej Banaszak, szef Parlamentu Studentów RP.

Studenci namawiają rząd do powołania Państwowego Funduszu Poręczeń pożyczek studenckich i doktoranckich. Nie ma jednak pewności, czy w sytuacji budżetowych cięć ekipa Donalda Tuska znajdzie na to środki.


źródło:
http://www.tvn24.pl/12692,1595786,0,1,biedny-student-bez-szans-na-kredyt,wiadomosc.html
Temat: Studia na kredyt
"Chyba nikt nie ma wątpliwości, że polskie, publiczne szkolnictwo wyższe, określane mianem bezpłatnego jest tylko mitem i hasłem wyborczym. Obok wydatków ściśle wiążących się z edukacją, czyli podręczników, ksera, Internetu, czołowe miejsce zajmują opłaty za wynajem mieszkania, pokoju w akademiku oraz te najbardziej oczywiste zapewniające przetrwanie kolejnego tygodnia. Odpowiedzią rządu jest system preferencyjnych kredytów studenckich...

Są zmiany
Pierwszego października 2006 roku weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Szkolnictwa Wyższego i Ministra Finansów dotyczące kredytów studenckich. Nowe było one jedynie z nazwy, a tak naprawdę wprowadzało jedynie nieznaczne korekty w dotychczas obowiązujących ustaleniach ustawy z dnia 19 lipca 1998r.
Co uległo zmianie? Dostosowano słownictwo do nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, wprowadzono możliwość zmiany banku w przypadku, gdy zabezpieczenie spłaty kredytu stanie się niewystarczające (bank do dnia 15.02, ma obowiązek poinformować cię o szansach otrzymania kredytu przy określonych dochodach), termin podpisywania umów upłynie 31 marca, a nie jak dotąd 28 lutego.
Znaczącą może być zmiana wysokości standardowej kredytu. Jeżeli bank zezwoli na taką opcję, będzie ci przysługiwało prawo do 400-stu zł miesięcznie. Jest to bodaj jedyna widoczna zmiana. Studenci nie zawsze potrzebują dużej kwoty, a 600 zł to dla niektórych zbędny nadmiar. Istnieją przecież systemy stypendiów socjalnych i naukowych, których pobieranie, w żaden sposób nie koliduje z kredytem studenckim.
Przykładowo dla osoby o dochodzie 250 zł i średniej w granicach 4.4 przysługuje stypendium socjalne w wysokości ok. 150 zł i stypendium naukowe w wysokości 140 zł. W połączeniu z kredytem w wysokości 400 zł daje to całkiem niezłą sumkę, która umożliwi przetrwanie miesiąca, chyba, że ktoś uwielbia kawior i wykwintne drinki..."
http://www.echodnia.eu/ap...NT0101/70225067

Może komuś się przydaTemat: mieszkanie w Wawie
MultiBank? Nie polecam. Poza tym z tego co się orientuję Sarah zaczyna dopiero studia, tak więc w Multi ma szansę tylko na kredyt bezgotówkowy (tj. na jakiś konkretny cel związany z nauką, czy to komputer czy książki udokumentowanie w postaci rachunku być musi. Na jaką kwotę opiewa- tyle bank Jej zwraca)...

W domyśle mam również, iż chodzi bardziej o preferencyjny kredyt studencki, którego nie udziela każdy bank. A konkretnie starać się można w :
BGŻ, BOŚ, Kredyt Bank, PKO BP i PEKAO S.A., Bank Zachodni WBK, BPS S.A.


Z tego co narazie sie orientowalam to warunki sa b. korzystne
Rata wynosi 600 zł. LAe to od tego roku akademickiego (2004/2005) dopiero. Warunki są korzystne, bo mowa o preferencyjnym, nie o kredycie proponowanym np. przez MultiBank. Charakteryzuje się niskim oprocentowaniem

Oprocentowanie kredytu (tzn. wysokość odsetek) wynosi 0,5 redyskonta NBP
Nie "wynosi 0,5 redyskonta NBP, a wynosi 50% stopy redyskonta weksli NBP :-).
A bardziej po ludzku płacisz co najwyżej połowę rynkowych odsetek od kredytu, jakieś 8,5 % rocznie.
Spłatą odsetek w trakcie studiowania, i w rok po ukończeniu studiów zajmuje się skarb państwa, jeśli zaś chodzi o spłatę kredytu trwa to dwa razy dłużej jak jego pobieranie, przy czym miesięczna rata kredytu nie może przekraczać 20% Twojego przyszłego miesięcznego dochodu.
Dobra jesteś z matematyki, coś mi tak podpowiada, to sobie wszystko ładnie obliczysz.


Czy ma znaczenie w ktorym banku bede skladala wniosek? Na ile moge byc pewna ze mi go przyznaja?
Może najpierw o szansach: Decyduje dochód na os. w rodzinie. Brutto, a odliczasz składki ubezpieczeniowe. Im niższy tym większe szanse. Jeśli by miał opiewać na 1500 zł. kredytu nie dostaniesz. Na pewno.
Czy ma znaczenie... Przy udzielaniu kredytu, zakładasz również konto w danym banku. Zazwyczaj. W tym sensie ma znaczenie, bo w BGŻ na przykład konto nie jest ubezpieczone, a w PKO BP już tak. Musisz przejrzeć sobie ofertę kont studenckich i na ich podstawie radziłabym wybierać bank. Osobiście, wiem iż sprawdza się PKO BP, w dodatku dają możliwość debetowania Przy czym spóźniali się, dość znacznie, przy wypłacie pierwszej raty.

Się rozpisałam...
Jak coś Sarah, zapraszam na prv.

I powodzenia.Temat: Kredyt studencki - co gdzie kiedy jak


Sytuacja życiowa zmusza mnie do zaciągnięcia kredytu studenckiego. Ale
na temat zaciągania kredytów nie wiem zupełnie nic.
Wiec pytanie do grypowiczów.
- Gdzie najlepiej taki kredyt założyć i dlaczego?
- Co potrzebne będzie do złożenia wniosku?
- Jak wygląda to wszystko mniej więcej od uzyskania kredytu do jego
zakończenia, czyli kiedy się spłaca i w jaki sposób.
- jakie mogą wystąpi problemy przy takim kredycie?
- W jaki sposób otrzymuję pieniądze z kredytu? Bezpośrednio polecenie
zapłaty co miesiąc na uczelnię czy w postaci określonej gotówki
przelewanej na moje konto bankowe, czy w jeszcze jakiś inny sposób?
- Czy można przerwać kredytowanie w dowolnym momencie i rozpocząć spłatę
tylko tego co sie pobrało?

Jutro lub pojutrze będę jeździł po warszawie i mogę kilka takich punktów
odwiedzić, ale nie chce być zupełnie zielony w tej sprawie i nie chce
zjeździć całego miasta bezproduktywnie.


jeśli chodzi o preferencyjny kredyt studencki, czyli z dopłatami do
odsetek,
to udziela go wyłącznie PKO BP SA
http://www.pkobp.pl/index.php/id=oferta/grupa=3/id_product=0000000000...

wniosek o kredyt należy składać od 1 paźniernika do 15 listopada.
co roku MEN ogłasza jaka wysokość dochodu w rodzinie studenta,
będzie progiem do uzyskania kredytu.
wnioski są rozpatrywane do około stycznia,potem jest podpisanie umowy.
Kredyt udzielany jest na cały okres studiów. Pierwsza wypłata
następuje w lutym lub marcu,
zależnie kiedy oddział się wyrobi z wnioskami. Wówczas jest wypłata za
miesiące od października.
Miesięczna transza kredytu to 600 zł, pomniejszone o koszty banku, tj.
około 550 dostajesz na konto.

Spłata kredytu następuje 2 lata po ukończeniu studiów. Spłacasz dwa
razy dłużej niż brałeś.

Temat: Masz konto Millekonto Student w Banku Millenium S.A?
WAŻNE: ankieta nie służy mi w celach zarobkowych, nie jestem pracownikiem Banku Millennium SA, nie pracuje dla żadnego z podmiotów współpracujących z Bankiem Millennium SA i tak dalej i tak dalej.....

Witam,

Kont studenckich jest naprawdę dużo, zdecydowana większość banków o zasięgu ogólnopolskim ma w swojej ofercie produkt dla studentów. Począwszy od podstawowych rachunków, karty płatnicze, kredyty czy wreszcie obsługę preferencyjnych kredytów studenckich.

Mając chwilę proszę odpowiedz na kilka pytań, naturalnie zupełnie anonimowo/ poprzez PW/GG/ jakkolwiek..

Kilka krótkich pytań, polecam jako rozgrzewkę przed sesją

CZAS START!

1. Co Twoim zdaniem wyróżnia Millekonto Student wśród ofert pozostałych banków?

2. Czy masz doświadczenia związane z konkurencyjnymi rachunkami studenckimi w pozostałych bankach?

3. Jak często drogą elektroniczną kontaktuje się z Tobą bank w sprawach nie związanych z obsługą bieżącego rachunku (nowe oferty, promocje, konkursy) ?

4. Jak często tradycyjną drogą korespondencyjną kontaktuje się z Tobą bank w sprawach nie związanych z obsługą bieżącego rachunku (nowe oferty, promocje, konkursy) ?

5. Jak często konsultant banku kontaktuje się z Tobą telefonicznie w sprawach nie związanych z obsługą bieżącego rachunku (nowe oferty, promocje, konkursy) ? //Jaki sposób komunikacji preferujesz?

6. Czy ofertę banku dla studentów uważasz za satysfakcjonującą?

7. Dlaczego właśnie Millekonto Student? Co miało decydujący wpływ na Twój wybór?

Na osoby, które udzielą "prawidłowych" (czytaj jakichkolwiek) odpowiedzi czeka moja niewypowiedziana wdzięczność

Serdecznie dziękuje!

Pzdr,

DBTemat: Studia

Będzie nowy system opłat za studia

Rząd szykuje wielką reformę finansowania uczelni, ośrodków badawczych i - przede wszystkim - studiów. To może oznaczać, że wszyscy studenci będą częściowo płacić za naukę - przewiduje "Polska".

To, że studia w Polsce są bezpłatne, to fikcja. Obecnie na tej samej uczelni są dwie grupy studentów. Jedni, zaoczni, płacą za naukę, ale i tak dostają gorszy produkt, bo mają np. mniej zajęć. Drugim wysokiej jakości studia finansuje państwo - krytykuje minister nauki Barbara Kudrycka. I zaraz zastrzega, że nie ma jeszcze gotowej recepty, jak to zmienić.

Kudrycka nie używa nielubianego przez część studentów określenia "płatne studia". W rozmowie z "Polską" deklaruje jednak, że rozważy częściową odpłatność za studia. Bo właśnie takie rozwiązanie od ośmiu lat zalecają Polsce międzynarodowe organizacje: Bank Światowy, Eurydice (Europejska Sieć Informacji o Edukacji), a ostatnio OECD.

Można pomyśleć o systemie preferencyjnych kredytów dla studentów najuboższych i najzdolniejszych - proponuje Kudrycka. Rząd mógłby też finansowo wspierać młodych, którzy wybiorą studia na kierunkach strategicznych dla gospodarki: biotechnologia, inżynieria, technologie telekomunikacyjne.

W Polsce jest 1,9 mln studentów; osiągnęliśmy rekordowy wskaźnik skolaryzacji - na studia idzie już blisko połowa każdego rocznika. Jednak niemal 70% żaków musi płacić za naukę, a badania z 2003 r. pokazały, że dominują wśród nich studenci z uboższych rodzin i ze wsi. Dzieci zamożnych i dobrze wyedukowanych rodziców zwykle lądują na dziennych studiach opłaconych przez państwo. W najnowszym raporcie OECD "Reviews of Tertiary Education" eksperci stwierdzają, że to dyskryminacja. Ale przeciwne płatnym studiom są organizacje studenckie - pisze "Polska". (PAP)


Co prawda o tym pomyśle już wcześniej conieco słyszałam,ale ciekawi mnie co o tym myśla nasi dzienni studenciTemat: Nowe polskie ustawy
Będzie nowy system opłat za studia
2008-01-24 07:26

Rząd szykuje wielką reformę finansowania uczelni, ośrodków badawczych i - przede wszystkim - studiów. To może oznaczać, że wszyscy studenci będą częściowo płacić za naukę - przewiduje "Polska".
- To, że studia w Polsce są bezpłatne, to fikcja. Obecnie na tej samej uczelni są dwie grupy studentów. Jedni, zaoczni, płacą za naukę, ale i tak dostają gorszy produkt, bo mają np. mniej zajęć. Drugim wysokiej jakości studia finansuje państwo - krytykuje minister nauki Barbara Kudrycka. I zaraz zastrzega, że nie ma jeszcze gotowej recepty, jak to zmienić.

Kudrycka nie używa nielubianego przez część studentów określenia "płatne studia". W rozmowie z "Polską" deklaruje jednak, że rozważy częściową odpłatność za studia. Bo właśnie takie rozwiązanie od ośmiu lat zalecają Polsce międzynarodowe organizacje: Bank Światowy, Eurydice (Europejska Sieć Informacji o Edukacji), a ostatnio OECD.

- Można pomyśleć o systemie preferencyjnych kredytów dla studentów najuboższych i najzdolniejszych - proponuje Kudrycka. - Rząd mógłby też finansowo wspierać młodych, którzy wybiorą studia na kierunkach strategicznych dla gospodarki: biotechnologia, inżynieria, technologie telekomunikacyjne.

W Polsce jest 1,9 mln studentów; osiągnęliśmy rekordowy wskaźnik skolaryzacji - na studia idzie już blisko połowa każdego rocznika. Jednak niemal 70 proc. żaków musi płacić za naukę, a badania z 2003 r. pokazały, że dominują wśród nich studenci z uboższych rodzin i ze wsi. Dzieci zamożnych i dobrze wyedukowanych rodziców zwykle lądują na dziennych studiach opłaconych przez państwo. W najnowszym raporcie OECD "Reviews of Tertiary Education" eksperci stwierdzają, że to dyskryminacja. Ale przeciwne płatnym studiom są organizacje studenckie.

(PAP) http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10387Temat: Kontynuacja na doktoranckich
Witam,

Pobierałem kredyt studencki (w WBK) w okresie studiów mgr. W październiku rozpocząłem studia doktoranckie (bezpośrednio po skończeniu studiów mgr) i postanowiłem wnioskować o kontynuację kredytu.

Paragraf 5.5.1 świeżo znowelizowanego rozporządzenie Ministra Nauki stanowi: Student ma prawo do korzystania z pożyczki lub kredytu na studiach doktoranckich bez konieczności składania wniosku o udzielenie kredytu lub pożyczki, o ile korzystał z nich w trakcie jednolitych studiów magisterskich
(...).

Myślałem więc tak: składam wniosek o kontynuację, podpisuję wraz z żyrantami aneks do umowy i z głowy.

Niestety, okazało się, że jest inaczej. Moi żyranci (ci sami, którzy byli "w
porządku" w przypadku kredytu na okres studiów mgr) teraz się bankowi nie podobają: są za starzy. Niestety, nie za bardzo mam "pod ręką" osoby, które mogłyby mi kredyt podżyrować, a które spełniałyby kryteria banku (wiek w momencie zakończenia spłaty kredytu poniżej 70 lat, czyli na dziś 48 lub mniej lat, do tego kryteria dochodu).

W związku z powyższym moje wątpliwości:

1. Co to znaczy, że "Mam prawo do korzystania z kredytu bez składania
wniosku", skoro i tak ma miejsce taki sam "magiel", jak w przypadku
składania wniosku o nowy kredyt. Czy chodzi tylko o to, że nie muszę
dokumentować wysokości dochodu i "łapać się" na ministerialny próg
preferencyjny?

2. Nowe rozporządzenie daje możliwość ubiegania się o kredyt w innym banku, o ile bank "pierwszego kontaktu" odrzuci wniosek z powodu braku
wystarczającego zabezpieczenia (tak byłoby ew. w moim przypadku). Ja jednak nie ubiegam się o kredyt, tylko o jego kontynuację - czy podobnie byłoby ze mną? Tu mam spore wątpliwości, bo dwa banki musiałyby porozumieć na przykład w sprawie formy spłaty mojego kredytu. Istnieje też zapis, że można otrzymać tylko jeden kredyt na okres studiów, przy czym okres studiów to chyba suma lat studiów mgr i dr (par. 2 rozporządzenia, choć to straszliwie mętne dla mojej nieprawniczej głowy). Jednocześnie jednak par. 5.3 stanowi, że w przypadku ubiegania się o kredyt na studiach doktoranckich przedstawić należy oświadczenie o korzystaniu lub niekorzystaniu z pożyczki lub kredytu
w trakcie jednolitych studiów mgr. Tu się gubię.

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam
PtasiekTemat: Pomoc w odnalezieniu szkoly-kursu
Witam Bardzo sie cieszę , ze nareszcie zaczyna sie dyskusja na temat naszej Akademii ..Odpowiadam natychmiast jak obiecałam ..jeśli chodzi o trenerów , to na pewno dla tych , którzy zaczynają od podstaw przewidzianych jest : 1 Edukator na 5 Studentów w odrębnej salce z monitorem , ale chcemy, żeby nadzorowali i pomagali w tym Im polscy trenerzy i ich Asystenci .Tak też ma być dla tych średnio zaawansowanych ( zależy od lat pracy , czy lat praktyki ) , czyli jeden główny Edukator ( jakaś "Gwiazda"), Trener i Asystenci dla max. 10 Studentów. Większych grup nie będzie , bo masz rację , to jest bez sensu i w moim uznaniu jest nieuczciwe wobec tych osób , które biorą udział w szkoleniu. Sprzęt ma być dawany Wam w ramach szkolenia tj. walizka , 2 pary nożyczek, szczotki , grzebienie suszarka, prostownica , klipsy, pelerynka , produkty do stylizacji ..ALE , ALE ..!!!!! Najważniejsze !! jesteśmy na etapie rozmów z bankami dotyczących udzielania kredytów preferencyjnych dla tych , którzy nie będą mogli skorzystać z dotacji U.E., lub z innych dopłat , czy pożyczek np. z P.Urzędów Pracy. Na terenie Akademii będą mogły być natychmiast podpisywane umowy długo terminowe , na takie dofinansowanie tych szkoleń , w jakich tylko kto będzie chciał brać udział. Można będzie wykupić sobie też dodatkowe lekcje, nazwijmy je korepetycje uzupełniające u wybranych Trenerów , czy nawet niektórych "Gwiazd" w przeliczeniu na pojedyńcze godziny i w rożnych cenach ( będzie cena zależała od tego u kogo to będzie ). Bedą organizowane pokazy , sesje z fotografami i szkolenia -wykłady , jak pracować wspólnie z kamerą i wizażystami. Program będzie bardzo rozszerzony i samemu będzie można wybrać sobie jego wersję . My tylko będziemy klasyfikować poziom każdego Uczestnika i określać przy jakim poziomie umiejętności jest możliwość wzięcie udziału w takim kursie. Będzie tez język angielski i francuski ( branżowy , czyli zawodowy ) oraz będzie można kupić słowniki, rozmówki branżowe , które już drukujemy. Najfajniejsze będzie to , ze będziecie mogli razem z Mistrzami wsiąść udział w pokazie na scenie i mieć nawet zdjęcia do swojego portfolio z nimi.!! Fajnie prawda? Tak , ze do lata i... zaczynamy ..Wszyscy dostana pracę , lub conajmniej staż , lub praktykę w salonach !! Zobaczycie !! Pozdrawiam i piszcie proszę bardzo!! Daj znać może koleżankom i niech tez coś napiszą jak uważają , co mysla itp. Jeszcze jedno na koniec będziecie pisać ankiety w których szczerze bedzie można skrytykować szkolenia , lub je pochwalić i to Wy wystawicie nam wtedy oceny , tak całej Akademii jak i poszczególnym Mistrzom , trenerom , edukatorom , asystentom , a nawet pracownikom banków , biur itp. Nie mogę doczekać sie kiedy się spotkamy..Powiedzcie gdzie mamy robic pokazy przed otwarciem Akademii ?? W jakich miejscach , ale i w jakich miastach .?? PozdrawiamTemat: KTBS - Puscha (Ślichowice) II

TBS będzie walczył z nielegalnym najmem
Ziemowit Nowak
2008-12-23, ostatnia aktualizacja 2008-12-23 17:25

Prezes TBS-u zapowiada walkę z lokatorami, którzy wynajmują mieszkania. - To nielegalne, nieuczciwe, czas z tym skończyć - mówi Zdzisław Skowron i szykuje plan, jak temu zaradzić. Na mieszkania w TBS-ie czeka w Kielcach 600 osób.
- Szacujemy, że 10 do 15 mieszkań na Siejach nie jest zajmowanych przez właściwych lokatorów. Mam też informacje o jednym podnajmowanym mieszkaniu przy ul. Puscha. Wynajmu na dziko nie będziemy tolerować - zapowiada Zdzisław Skowron, prezes KTBS-u.

To właśnie na osiedlu Sieje jest najwięcej podnajmowanych nielegalnie mieszkań, bo wśród siedmiu bloków łatwiej się ukryć niż na ul. Jasnej czy Puscha, gdzie TBS ma znacznie mniej mieszkań.

Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego to spółka komunalna, która zbudowała już w mieście prawie pół tysiąca mieszkań. Bloki powstają na uzbrojonych działkach wniesionych do majątku Towarzystwa przez gminę. Ich lokatorzy nie są właścicielami, choć w czynszu spłacają kredyt zaciągnięty pod budowę bloków w Banku Gospodarstwa Krajowego. Zgodnie z przepisami nie mogą więc na własną rękę podnajmować swojego mieszkania. Ale niektórzy to robią.

- W mojej klatce zamieszkali dwaj studenci. Nie są uciążliwi, ale uważam, że to nie w porządku. Przecież na mieszkania w TBS-ie czekają całe rodziny. A tu nie dość, że ktoś dostał lokal na preferencyjnych zasadach, to jeszcze na nim zarabia - mówi mieszkaniec jednego z bloków TBS-u na osiedlu Sieje.

Problem w tym, że zdobyte przez prezesa informacje są nieoficjalne, pochodzą od pracowników TBS-u i "życzliwych" mieszkańców. - Nie jesteśmy policją, nie mamy prawa legitymować mieszkańców ani wchodzić z nakazem do ich mieszkań. A nawet gdy ktoś nam otworzy drzwi, może odpowiedzieć, że przyjechał do znajomego na kilka dni, a właściciela nie ma akurat w domu. Nie mamy jak tego zweryfikować - przyznaje Skowron.

Dlatego wymyślił własny system. Jak mówi, to pierwszy taki pomysł w Polsce. Kielecki TBS wprowadzi tzw. kartę mieszkania. Pracownicy Towarzystwa odwiedzą lokatorów, co do których mają podejrzenia, i poproszą wszystkich dorosłych domowników o podanie nazwiska i numeru PESEL. Gdy ktoś odmówi, zostanie to odnotowane w karcie mieszkania. Potem, za jakiś czas wrócą do tych lokali i ponownie sprawdzą, kto tam mieszka. Gdy nieobecność właściwego lokatora będzie się powtarzać i zostanie udokumentowana, będzie to podstawa do wypowiedzenia umowy najmu. Wtedy takie mieszkanie otrzyma ktoś z kolejki oczekujących, który naprawdę go potrzebuje.

Nie oznacza to, że w wyjątkowych sytuacjach lokator mieszkania TBS-u nie może się na jakiś czas wyprowadzić. - Jesteśmy ludźmi, są różne sytuacje życiowe. Jeżeli ktoś stracił pracę i chce wyjechać na jakiś czas za granicę, nie ma problemu, żeby w jego mieszkaniu ktoś zamieszkał. Ale musi napisać podanie, określić czas takiej nieobecności i przysłać jakieś potwierdzenie - mówi Skowron.

Mieszkańcy Kieleckiego TBS-u korzystają z takiej możliwości, ale znacznie rzadziej. Dotychczas zarząd TBS-u zgodził się w dwóch takich przypadkach, z osiedla Sieje i ul. Jasnej.

Podnajmowanie lokali w TBS-ie to nie tylko kielecki problem. W całym kraju w tym systemie zbudowano już ok. 80 tys. mieszkań. W internecie bez problemu można znaleźć ogłoszenia, że ktoś chce wynająć swoje mieszkanie w TBS-ie lub szuka takiego. Na przykład lokator dwupokojowego mieszkania w TBS-ie w Białymstoku chce za jego wynajem 900 zł miesięcznie.

TBS rośnie

Do Kieleckiego TBS-u należy 449 mieszkań. Na nowe lokale czeka ok. 600 osób. Zarząd KTBS-u planuje na Ślichowicach budowę kolejnych sześciu bloków wielkości osiedla na Siejach, na 300-320 mieszkań.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,6096586,TBS_bedzie_walczyl_z_nielegalnym_najmem.html

 Menu
 : Strona Główna
 : Preferencyjna działalność gospodarczą
 : preferencj wyborcze
 : Prodigy Wrocław 070707 wstęp
 : problemy ginekologiczne
 : Prezydent Miasta Szczecina
 : procesor testy
 : prezent dla swojego chłopaka
 : problemy firmy
 : prefiksy krajów
 : predstawiciel medyczny prywatne ogłoszenia kwater w chorwacji
chalupnictwo adresowanie korespondencji
wyszukaj www orange pl
2222karol micuła2222
zus w krosnie
polecam książki POEZJA
jan mazoch
Anne Mallory [Secrets 03] In Total Surrender (epub)
hity na czasie radio eska białystok
nokia 6234 darmowe tapety
[A] Men Under the Mistletoe id
Link
 . : : .
Powered by Wordpress | Designed by Elegant WPT